Listopad 2007

victorian enough

20. listopadu 2007 v 16:41 blog & misc
Ano, módním vlnám občas podléhám. V uplynulých letech a měsících jsem postupně propadla tunikománii, extra dlouhým tričkům, značkám H&M, Roxy a Emily the Strange a poočku jsem pozorovala i vývoj neogothicu.
V posledních týdnech mám intenzivní dojem, že mě oslovuje i ultramoderní viktoriánský styl. Precizní, vyhraněný, cool. Jenže bohužel - nejsem dost sexy na to, abych si mohla dovolit vypadat staropanensky a nemám postavu na kalhoty a sukně s vysoce položeným pasem.
Je to smutné; zbývá mi jediné - čekat na neobaroko.

zjišťuji: miluju tě, mami

18. listopadu 2007 v 23:37 blog & misc
Se svou mámou se vidím průměrně často - jen výjimečně se máme na očích celý den. Přesto mi někdy dělá problém, vážit si ji pro vše, co pro nás udělala, každou vteřinu z času, který s ní trávím.
To až pak k večeru a v noci se mi mnoho jejích obětí rozleží v hlavě. Často se jimi sentimentálně dojmu. Někdy v noci chodím k její posteli - ujistit se, že je v pořádku.
Přes všechno to špatné, co mezi námi je, mi nikdo v životě nedal tolik, co ona. Žádný muž ani žádná životní jistota mi nikdy nedala takový pocit bezpečí. Tolik pracuji na tom, abych ji o tom všem každý den ujišťovala.
Je to patetické? Ano. Miluju tě, mami.

pár slov o sněhu

12. listopadu 2007 v 23:49 blog & misc
Poprvé letos jsem se na zahradě brodila sněhem. Jeho účinek na mě byl zvláštní. Podlačil ty největší duševní bolesti a navodil bolístku jinou - sentimentální střípek v srdci.
Snad to bylo chladem, snad tou bíle bílou barvou, snad vzpomínkami na všechny ty zimy, kdy srdce tolik nebolelo. Každopádně jsem za to vděčná. Zítra se půjdu do sněhu utopit znova.
Vím, že bych to všechno měla napsat nějak cyničtěji, ale dneska prostě ne. Dobrou noc.

doba ledová

12. listopadu 2007 v 0:02 blog & misc
Nemám ráda zimu a první sníh ve mně kromě sentimentu (že by už předvánočního?) probudil i mírnou depresi.
Vše ještě zhoršila příležitostná návštěva toalety, na níž jsem si z náhodně vybraného časopisu přečetla, že nás brzy čeká další doba ledová. Vrcholit by, tvrdí vědci, měla sice až za několik tisíc let, nicméně její nástup by mohl být citelný už v následujících padesáti letech. Nejspíš se toho tedy ještě dožiju. Přála bych totéž panu Klausovi, jehož názory na boj proti "globálnímu oteplování" sdílím. Ten pocit zadostiučinění by musel být mimořádně sladký...