příliš velká cena za Paroubkovo vítězství

22. října 2008 v 5:44 |  politika
Jste spokojeni s prací vašeho hejtmanství? Ano. A chcete razantní změnu na svém hejtmanství? Ano.

Tak by se dal shrnout postoj většiny Čechů, alespoň dle předvolebních průzkumů. Volby dopadly, jak dopadly. Jiří Paroubek z nich udělal předčasné parlamentní volby, dostal k volebním urnám vysoký počet voličů a triumfoval. Zároveň však společnost poškodil.

Češi jsou oproti některým jiným národům v Evropě k politice apatičtí až nihilističtí. Dokonce lze tvrdit, že je jakékoliv volby, vyjma těch "jednoduchých" parlamentních, matou. Sociální demokracii se podařilo zavléct do krajských voleb témata, která do nich nepatří - počínaje poplatky ve zdravotnictví a osobou premiéra Topolánka konče. V krajských volbách se má rozhodovat o záležitostech místního charakteru - postavit silnici?... dotovat školku?

Tím, že se mnoho lidí nechalo oblbnout agresivní, negativní a poněkud mimomísovou oranžovou kampaní, je smutné a z dlouhodobého hlediska i nebezpečné. Skoro by se chtělo pochybovat o tom, zda to jsou skutečně nevoliči ČSSD, které lze označit za - Paroubkovými slovy - "politicky stupidní".

Na závěr lahůdkový screenshot pořízený na socdem webových stránkách. Raději ani nebudu spekulovat o tom, proč se na té fotce nechal Jiří Paroubek tak zesvětlit. Mezi zlými jazyky už kolují jisté teorie..


.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama