nešlo o Detektor

23. února 2009 v 22:24 |  média

Není to tak dávno, co velké vášně vyvolalo stažení pořadu Detektor z obrazovek veřejnoprávní televize. Když byl tento pokus o "záhadologický televizní počin" uveden, rvali si vědci vlasy. Když se posléze na popud četných stížností stáhnul, začali vřískat pro změnu milovníci mystéria a konspirací.

Objektivně vzato, Detektor se moc nepovedl. Za jeho krátkou existenci se podařilo tvůrce usvědčit z celé řady faktických chyb, které v něm zazněly, což bylo zřejmě způsobeno tím, že většina pozvaných řečníků nespadala zrovna pod kategorii akademických kapacit.

Fanoušci pořadu upozorňovali na vysoký rating sledovanosti Detektoru a přisuzovali to jeho novátorskému, "svěžímu" přístupu k událostem, které už hloupí vědci dávno považovali za vysvětlené.

Jenže nedávné dění mě přivádí k domněnce, že tím populárním nebyl ani tak specifický detektorský přístup, jako spíš samotná skutečnost, že se o některých tématech informuje.
Včera se totiž na stránkách České televize objevil solidní dokument z vlastní produkce s názvem Slavné meteority, jehož sledovanost během dvou dnů v archivu překonala číslo 10tis a nadále prudce stoupá.

Hlavní osobností filmového počinu se stal astrofyzik Jiří Grygar a já mohu jen věřit, že to nebyl dokument poslední, neboť se zdá, že na poptávku po populárních tématech zatím Česká televize příliš pružně nereagovala a i takový Detektor proto byl divákovi milejší než ticho po pěšině...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama